22. 12. 2022
Vystoupení

VÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ 6. C

 • Když nám paní učitelka oznámila, že budeme hrát vánoční vystoupení, hodně jsem se bál, co mám očekávat. První zkoušky byly dobré, ale myslel jsem si, že tempem, jakým jsme trénovali, nemáme šanci stihnout natrénovat celé vystoupení.
  Poznal jsem nové koledy, nejdřív mi moc nešlo zpívat a bál jsem se, že to ostatním spolužákům pokazím. Potom jsem si všiml, že i někomu dalšímu to moc nejde, tak jsem se bál méně, byl jsem rád, že v tom nejsem sám. Když jsme zpívali poslední píseň, spletl jsem druhou a třetí sloku a jednou jsem strhl všechny spolužáky a zpívali jsme to všichni špatně. Když přišli na vystoupení mamka s bráchou, babičkou a dědou, měl jsem velkou trému z toho, že něco řeknu špatně a všichni rodiče si potom budou myslet, že jsem zkazil celé vystoupení. Ale před rodiči jsem to konečně zpíval správně.
  Po vystoupení jsem si myslel, že mi mamka řekne, že to mohlo být lepší, ale ona mi řekla, že jsem byl „dobrej“. Doma jsem měl dobrý pocit, že jsem to zvládl. Mně se vystoupení líbilo, ale příští rok už bych ho hrát nechtěl.
  Dominik Šustr
 • Z mé rodiny přišli taťka, mamka a babička. Vánoční vystoupení se mi moc líbilo, protože jsem viděla všechny diváky, jak se usmívali a na konci tleskali. Před vystoupením jsem byla ve stresu, ale dopadlo to dobře. Taťka to natáčel, takže to ukáže všem příbuzným.
  Dopoledne jsme hráli pro 1. stupeň a přišli se na nás podívat i žáci ze 6. A a B a strašně se smáli, taky se mi chtělo smát, ale musela jsem to vydržet. Taky mě rozesmávali tři králové – Honza, Jakub a Dominik – jak zpívali. S kostýmem mi pomáhala mamka a babička, copánky mi pletla sestra Dora.                                                             
  Háta Olišarová
 • Kostým mi sehnala babička, byla jsem z něj nadšená. Přišli se na mě podívat mamka, taťka, sestra, teta, její kamarádka, strejda a malá sestřenice. Rodiče i ostatní diváci říkali, že se jim to moc líbilo.
  Paní učitelka mi dala na starost odpočítávání, kdy začneme zpívat.
  Bylo super, že jsme se nemuseli učit český jazyk, ale místo toho jsme jenom trénovali. Básničky jsem se naučila raz dva, protože byly lehké. Jak jsme to hráli pořád dokola, tak už jsem uměla celý scénář nazpaměť, i jiné role. Velmi mne to bavilo, protože jsem vždy chtěla být herečka a teď jsem si to zkusila na vlastní kůži. Hrála jsem vesnické děvče. Paní učitelka řekla, že se ta role ke mně hodí, a řekla i, že jsem rozený talent.
  Z výsledku jsem byla nadšená a povedlo se nám to.
  Ester Weigelová
 • Po dlouhém nacvičování naší vánoční hry jsme ji úspěšně zahráli dětem z prvního stupně. Myslím si, že se hra dětem moc líbila.
  Odpoledne přišla chvíle, kdy jsme měli své vystoupení předvést svým rodinám a známým. Na mě se přišla podívat mamka, taťka, sestra a babička. Když se místnost začala zaplňovat lidmi, začala jsem být malinko nervózní a hlavou se mi honily texty písní. Nakonec jsme vše zvládli.
  Byl to moc fajn zážitek a moc jsem si to užila, ale hlavně jsem si to užila díky spolužákům a naší úžasné paní učitelce, která vše zorganizovala.
  PS: Ztratily se mi boty a už jsem si myslela, že domů půjdu bosá. Nakonec jsem je našla u skříněk.
  Elen Holubová       
 • Mně se líbilo být pastýř, protože jako pastýři můžeme běhat. Trošku jsem se styděl, ale to nevadí, protože umím zpívat. A nejvtipnější byl Dominik, protože měl na obličeji černou barvu.
  Nejvíc mě potěšilo, že přišel táta. Moje mladší sestra se na mě taky podívala.  Táta se mě zeptal: „Jak si můžeš pamatovat všechna ta slova?“
  Henry Nguyen
 • 20. 12. jsme měli vánoční vystoupení pro první stupeň a pro rodiče a hráli jsme to sedmkrát! Odpoledne od čtyř se na mě přišli podívat moji rodiče. Chtěl bych poděkovat mamce za to, že se se mnou učila texty a pomohla mi najít kostým. Moc mě to bavilo, hlavně když jsme hráli spolu s Dominikem a s Honzou. 
  Jakub Fuxa
 • Když přišla ráno první skupina dětí, měla jsem docela trému. Ale když jsme dohráli, tak to byl dobrý pocit. Představení trvalo asi 15 – 20 minut.
  Po škole jsme šli domů a v 16 h jsme hráli pro rodiče. Myslím, že se nám to povedlo. Byl se na mě podívat taťka. Říkal, že se mu to hrozně líbilo.
  Kateřina Havlová            
 • Odpoledne se přišla na vystoupení kouknout sestra. Sestra se na vystoupení těšila. Moc se jí to líbilo a chtěla by, abychom měli další vystoupení. Ráno jsem přišla do školy a trošku jsem se bála. Bylo to těžké se to naučit a pamatovat si to, ale já jsem se to nakonec naučila za pár dní. Mamka mi dala sukni a sestra mi půjčila šátek.
  Bavilo mě to, aspoň jsme se nemuseli učit. Moc se mi to líbilo,
  Neli Pannachová
 • Přišel se na nás podívat i pan ředitel a fotografoval nás pan učitel Švehla. Také jsme na vystoupení potkali naši bývalou paní učitelku Noskovou.
  Já jsem odpoledne pouštěla do školy rodiče a uváděla je do sálu, který byl plný. Přišla se na mě podívat jenom moje maminka.
  Anna Swaczynová
 • Vystoupení mě bavilo. Na mé vystoupení se přišli podívat máma s tátou. Rodičové na mě byli pyšní. Vystoupení se jim líbilo. Líbilo se mi být hercem. Chválím, že nás menší děti při zpívání nevyrušovaly. Chválím paní učitelku, že vystoupení vymyslela. Kostým mi ušila mamka. Bylo mi v něm horko. Cením si, že mi můj bratranec říkal, že se mu vystoupení hodně líbilo.                                                                               Tomáš Procházka
 • Když jsem šel ráno do školy, měl jsem opravdu velký stres. Nacvičoval jsem si to s tím vědomím, že to umím, ale jak jsem večer stál v sále a bylo tam hodně rodičů, tak jsem se bál. Ale nakonec to dobře dopadlo a uhrál jsem s Jakubem a Dominikem tři krále. Uměl jsem dokonce i Dominikovu roli a možná i více rolí.
  Dominikovi, Jakubovi a mně se chtělo smát, ale podíval jsem se na paní učitelku a ta mě uklidnila.
  Přišli se na mě podívat mamka s taťkou. Rodiče mě pochválili.
  Jan Císař
 • Na odpolední představení přišli babička, děda, druhá babička, taťka, mamka a sestra. Museli jsme umět dva papíry z obou stran. Ale zvládli jsme to. Nejdříve jsem se bál, že něco zapomenu, třeba roli pastýře nebo nějakou melodii. Ale já i mí spolužáci jsme to zvládli.
  Filip Sumerauer
 • Na mě se přišla podívat mamka, babička a taťka. Všem se to moc líbilo, že jsme prý byli šikovní. Já jsem hrála Marii a Josefa měl hrát Martin, ale ten je nemocný, tak místo něj hrál Denis. Seděli jsme u jesliček a dostávali jsme dary: peřinku, plínky, ovečku, písničku a kozičku. Kozičku jsme nikdo neměl, tak jsem doma hledala a našla jsem kravičku, tak tam hrála místo kozičky.
  Všichni jsme měli krásné kostýmy. Mně pomáhala s kostýmem babička, dala mi sukni a šátek a teta mi dala tričko
  Natálie Šerá
 • Mně se líbila písnička „Veselte se“. Mojí mamince se líbilo všechno, hlavně „My tři králové“. Já jsem slyšela, jak můj bratr s námi říkal „Na Vánoce dlouhý noce“. Bylo mi do smíchu, když jsme zpívali „hej, hej, koleda“. Nejtěžší bylo naučit se závěrečnou píseň. Měla jsem darovat kozičku a měla jsem si ji namalovat, ale já neumím malovat, tak jsem darovala kravičku, kterou přinesla Natálie.
  Vitalina Obertynska
 • Mně se líbily písničky: „Na Vánoce, dlouhý noce“, „Panna na oslu jede“ a „Veselte se, radujte se!“ Taky jsem říkala: „Já mu dám plínky.“ Diváci byli pozorní. Maminka říkala, že to bylo hezké a že naše třída hezky zpívá,
  Kristina Obertynska