22. 11. 2023

Jednodenní stávka 27. 11.

Oznámení o plánovaném zapojení zaměstnanců základní školy do výstražné stávky vyhlášené na pondělí 27. 11. 2023

Vážení rodiče,
dne 20. 11. 2023 Stávkový výbor zaměstnanců Základní školy Velešín informoval ředitele školy o připojení zaměstnanců základní školy k ČMOS připravené a vyhlášené celodenní stávce v pondělí 27. listopadu 2023.
S ohledem na podporu stávky z řad nepedagogických i pedagogických zaměstnanců Vás informuji, že je
z provozních důvodů nemožné zajistit činnost jednotlivých provozů – základní školy, školní družiny
i školní jídelny, a proto celá budova (škola, školní jídelna i školní družina) zůstane v pondělí dne
27. listopadu 2023 z výše uvedeného důvodu pro žáky zcela uzavřena.

Chápeme, že toto rozhodnutí Vám může komplikovat každodenní chod domácností, Vaše osobní či pracovní povinnosti. Stávka, do které se zaměstnanci školy zapojili je stávkou za zachování podmínek pro vzdělávání dětí např. formou možného efektivního dělení výuky do menších skupin, je stávkou proti avizovanému možnému snižování počtu nepedagogických pracovníků a nejasnosti jejich financování, což může mít vliv na personální zajištění školního stravování, úklidu či správy budovy.

O výše uvedeném byl dnes informován zřizovatel (Město Velešín). Věříme, že ani Vám není lhostejné aktuální dění v oblasti školství, a proto velmi děkujeme za pochopení našeho rozhodnutí.

Ve Velešíně dne 21. 11. 2023

Mgr. Luděk Kopřiva
ředitel ZŠ Velešín

Příloha Dopis pro rodiče ČMOS